KINO 2021 TEST

ALMAN FİLMLERİ TÜRKİYE’DE

Goethe-Institut bir kez daha Alman sinemasının en güncel ve en başarılı örneklerini Türkiye’de sinemaseverlere sunmanın mutluluğunu yaşıyor.

Geçtiğimiz yıl pandemi koşulları nedeniyle sadece çevrim içi gerçekleşen Kino, bu yıl sınırlı sayıda gösterimle tekrar sinema salonlarına dönüyor. Aynı anda fiziksel ve çevrim içi gösterimlerle sürecek Kino 2021, 23 Eylül’de İstanbul’da Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşecek özel açılış gösterimiyle başlayacak. Çevrim içi gösterimlerse 24 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında devam edecek. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi İstanbul Film Festivali işbirliğiyle gerçekleşecek çevrim içi gösterimler, festivalin gösterim platformu filmonline.iksv.org‘da izlenebilecek. Sadece Türkiye’den erişime açık olacak çevrim içi gösterimlerin biletleri, 17 Eylül Cuma saat 10.30’da Passo‘da satışa çıkacak.

Kino 2021’in çevrim içi gösterimlerine paralel olarak yönetmenlerle YouTube kanalımızda izleyebileceğiniz canlı söyleşiler de gerçekleştireceğiz. Bu söyleşilere katılabilir ve live-chat üzerinden yönetmenlere sorularınızı iletebilirsiniz.

23 ve 24 Eylül’de İstanbul, 25 ve 26 Eylül’de de Diyarbakır‘da fiziksel gösterimlerle seyirciyle buluşacak Kino 2021, 4-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Ankara Film Festivali çerçevesindeki gösterimlerle bu yılki yolculuğunu tamamlayacak.

Sizlerle tekrar buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

  • goethe2 ernstreuter-logo germanfilms istfilmfest ankara dsm-logo