KINO 2017 Alman Filmleri Türkiye'de

kino2017_booklet_Nisan3_gorunum-2

Gösterimlere ve etkinliklere çok sayıda yönetmen, oyuncu ve eleştirmen de katılacak ve izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

German Films ve Goethe-Institut, Kino 2015 ve Kino 2016’nın gördüğü büyük ilginin ardından, 2017’de de en yeni ve öne çıkan Alman filmlerinden örnekleri Türkiye’nin beş büyük kentinde seyirciyle buluşturuyor.

İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Diyarbakır’da gerçekleştirilecek gösterimlerde, uzun metrajlı sinema filmlerinin yanısıra kısa filmler ve belgeseller de yer alıyor. Büyük bölümü uluslararası festivallerde gösterilen bu filmlerin pek çoğu çeşitli ödüller de kazandı. Aralarında Volker Schlöndoff ve Werner Herzog gibi ustaların yeni filmleri de var, 2016 Bavyera Film Ödülleri’nde Umut Vaat Eden Yönetmen ödülünü kazanan Jakob M. Erwa gibi genç yeteneklerin filmleri de…

Gösterimler, 5-15 Nisan tarihleri arasında 36. İstanbul Film Festivali çerçevesinde başlayacak ve Ankara’da 20-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 28. Uluslararası Ankara Film Festivali’nde devam edecek. Kino 2017 sonbaharda da İzmir, Gaziantep ve Diyarbakır’da devam edecek.

Son yıllarda Alman sinemasının Türkiye’de festivallerde olduğu kadar sinemalarda ve televizyonlarda da yer almasını sevinçle karşılıyor ve bu ilginin giderek artmasını ümit ediyoruz. Amacımız Kino 2017 ile bu yönde bir katkıda bulunmak.

Programın hazırlanması sırasında gösterdikleri yakın ilgi ve işbirliği için başta İstanbul Film Festivali ve Ankara Uluslararası Film Festivali olmak üzere emeği geçen herkese içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kino 2017’de yer alan filmleri keyifle izlemenizi ve iz bırakacak sinema deneyimleri yaşamanızı diliyoruz.

marieeterissenbeek2017 seçkici

 

 

 

 

 

Kino 2017 çerçevesinde gerçekleşecek tüm film gösterimleri ve diğer etkinliklerle ilgili detaylı ve güncel bilgiler için şu adresleri ziyaret edebilirsiniz:

german-films.de

goethe.de/istanbul

goethe.de/ankara

goethe.de/izmir

film.iksv.org

filmfestankara.org.tr