Ansızın

Almanya, Hollanda, Fransa

2016, 112’, Renkli

DCP

Yönetmen: Aslı Özge

Oyuncular: Sebastian Hülk, Julia Jentsch, Hanns Zischler, Luise Heyer

Almanca | Türkçe ve İngilizce altyazılı

Film Hakkında

Karsten’in evindeki parti bittiğinde bir kişi dışında tüm misafirler dağılır. Anna isimli bu gizemli kadının aklından geçenleri çözemeyen Karsten, beklenmedik bir olay sonrasında, yolunda giden kusursuz hayatını altüst edecek bir karar alır. Karsten’in bir anlık zaafı; genç adamın ailesiyle, arkadaşlarıyla ve sevgilisiyle ilişkisini, hatta parlak iş hayatını olumsuz şekilde etkileyecek bir trajediye yol açar. Bu küçük kasabadaki insan ilişkilerine gitgide güvensizlik hâkim olurken, Karsten’in hayal kırıklığı da yerini öfkeye bırakır. Adaletin ikiyüzlülükle yer değiştirdiği bir toplumda Karsten de artık bambaşka birisine dönüşmüştür. Aslı Özge’nin Almanca çektiği ilk film olan Ansızın, iyi ile kötünün belirsizliği ve toplumsal ikiyüzlülük üzerine şaşırtıcı bir öykü anlatıyor.

Seanslarn katılımıyla gerçekleşecektir.

Yönetmen: Aslı Özge

©️ Emre Erkmen

©️ Emre Erkmen

İstanbul doğumlu Aslı Özge, Marmara Üniversitesi Sinema-TV Bölümü’nü bitirdikten sonra kısa metraj filmlerle yönetmenliğe başladı. İlk uzun metrajlı sinema filmi Köprüdekiler ile İstanbul, Ankara ve Adana film festivallerinde En İyi Film ödülünü kazandı.

Film, Locarno ve Toronto film festivallerinin ardından uluslararası alanda kırkın üzerinde film festivalinde gösterildi. İkinci uzun metrajlı filmi Hayatboyu ise dünya galasını Berlin Film Festivali’nde gerçekleştirdikten sonra Özge’ye İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma’da En İyi Yönetmen ödülünü getirdi. Ansızın, 2000 yılından bu yana Berlin’de de yaşayan Özge’nin üçüncü uzun metrajı ve aynı zamanda Almanca çektigi ilk sinema filmidir.

Filmografi

2000 Capital C (Kısa metraj)

2003 Biraz Nisan

2005 Hesperos’un Çömezleri

2009 Köprüdekiler

2013 Hayatboyu

2016 Ansızın

Filmden Kareler

©️ Emre Erkmen

©️ Emre Erkmen

©️ Emre Erkmen

©️ Emre Erkmen